Doplnkový gril
Chystáte sa na poriadnu grilovačku ale nemáte dosť veľký gril na také množstvo stehienok a klobások? Vyrobte si pomocný gril: jednoducho založte oheň vo veľkom starom hrnci a grilované špeciality pripravte na mriežke položenej krížom ponad hrniec.

kytka
 
Keď sa jedlo dopečie, oheň zahasíte tak, že na hrniec položíte pokrievku. Drevené uhlie potom budete môcť odložiť na budúce záhradné grilovanie.
 
Záhradná „pergola“
Povaľujú sa na vašej povale či v pivnici staré drevené rebríky, ktoré už nepoužívate? Zapojte svoju fantáziu a vyrobte z nich okrasné pergoly. Odrežte dva rovnako dlhé diely rebríka a postavte ich na protiľahlé strany chodníka. Skrutkami ich pripevnite za nohy k dvom hrubým kolom zapustených hlboko v zemi. Odrežte tretiu časť rebríka a položte ho zhora na oba proti sebe stojace diely.

grilování
 
Hotovú záhradnú pergolu nechajte obrásť viničom alebo popínavými ružami. Výborne sa hodí ako prechod do oddelenej časti záhrady.
 
Miniskleník
Z kvetinového válovčeka môžete pomocou ramienok na šaty zhotoviť šikovný skleník. Ohnite tri alebo štyri drôtené ramienka do tvaru U a konce zapichnite do hliny. Do priehľadného igelitového alebo mikroténového vrecúška urobte diery a vsuňte doň válovček. Položte ho na okenný parapet.
 
Označenie rastlín
Nemáte prehľad o to kde máte čo zasadené?Ľahká pomoc. Nastrihajte si prúžky z hrubšej plastovej fľaše alebo plastu, ktorý sa dá ľahko rezať. Na prúžky napíšte nezmazateľnou fixkou názvy rastlín.
Potom z drôtených ramienok na šaty vyrobte krátke „kolíky“. Do každého prúžku urobte dve dierky a pretiahnite nimi drôt.
 
Keď kolíky rozmiestnite po záhrade už nikdy nezabudnete na ktorom záhone rastie mrka a na ktorom petržlen.
 
Dokonale rovné hriadky
Ak chcetezasadiť ľahké semená odstrihnite biologicky rozložiteľný (konopný alebo bavlnený) povrázok v dĺžke riadka, namočte ho do vody a vložte do vrecúška zo semienkami.
Semienka sa nalepia na povrázok a potom ho stačí už len položiť do hriadky a zasypať zeminou.