Bývate v rodinnom dome a organizujete si sami triedenie odpadu, kedy máte k dispozícii farebne rozlíšené plastové nádoby na odpadky pre komunálny odpad, BIO odpad a tiež kontajnery na plasty, papier a sklo? Potom by sme vám radi naznačili, že je možné tieto šikovné polyetylénové kontajnery využiť aj inak. Ich výhodou je predovšetkým dlhá životnosť, prakticky nulové nároky na údržbu a vynikajúca tesnosť v prípade uložených predmetov.

plastová popolnica

Pieskovisko a barefoot chodníčky – detské pieskoviská a bosonohé chodníky sú súčasným veľkým hitom a na záhradách slúžia deťom aj dospelým v teplom období roka, prakticky od apríla do októbra. V zime sa však oplatí piesok z chodníčkov a pieskovísk ukladať do suchých priestorov v kôlni alebo v garáži, kde nie je kontaminovaný zvieracími výkalmi, prachom, opadanými listami a ďalšími nečistotami. Veľmi dobre na to poslúži práve plastová nádoba na odpadky. A akonáhle zima pominie, piesok jednoducho vysypete späť na svoje miesta.

nádoby na odpad

Stelivá a krmivá pre zvieratá – máte doma mačky, psíka, morčatá, škrečky, fretku a ďalších domácich miláčikov? Potom môžete granulované krmivá ukladať do týchto plastových popolníc, granule sú vo vnútri chránené pred vodou a vlhkosťou, aj pred prachom. Popolnica poslúži aj na uloženie podstielky, napríklad hoblín, drevitej vlny, silikátovej podstielky, hrudkujúceho bentonitu, kukuričnej podstielky, pohánkových šupiek atď.

Posypový materiál – o piesku uloženom v plastovej popolnici sme tu už hovorili, ale piesok môže poslúžiť aj ako posypový materiál v zime na chodník alebo na ceste. Je to oveľa lepšie riešenie, než posypová soľ a močovina, pretože nemá negatívny vplyv na životné prostredie. Piesok uložený v plastovej nádobe budete mať k dispozícii priamo na dosah ruky, stačí len nadvihnúť veko a nabrať na lopatku alebo do misky potrebné množstvo, a úrazy na zľadovatenom povrchu sa vás týkať nebudú.