Poruchy erekcie sú pomerne známou témou. Asi každý vie, že takýto problém trápi nejdeného muža. Vedeli ste však, že v tejto oblasti môžete trpieť veľmi rozdielnymi ťažkosťami? Niekto má problém len s dosiahnutím erekcie, iný zas bojuje s predčasným vyvrcholením. Nájdu sa však aj páni, ktorých trápia aj poruchy ejakulácie.Muž a žena v plavkách sedia na pláži pri mori a pozerajú na seba.jpg

Poruchy ejakulácie sa môžu prejavovať rôzne. Najčastejšie však ide o tieto komplikácie:

  • Suchá ejakulácia – vyvrcholenie bez prítomnosti ejakulátu
  • Slabá ejakulácia – málo ejakulátu počas vyvrcholenia
  • Predčasná ejakulácia
  • Prítomnosť krvi v ejakuláte

Vo všetkých prípadoch môže ísť o prejav vážnejšieho zdravotného problému. Pokiaľ sa teda u vás objaví niektorá zo spomínaných ťažkostí, mali by ste urýchlene vyhľadať odborníka. V mnohých prípadoch, však lekár zistí len jedno, a to, že ste zdraví ako rybička a vaše problémy pramenia niekde inde.

V prípade suchej a príliš slabej ejakulácie vám môžu do istej miery pomôcť aj tabletky na erekciu, teda tie na jej zlepšenie. Vyskúšať môžete napríklad Cialis, s extrémne dlhým účinkom alebo Levitru, ktorá má zas rýchli nástup požadovaných účinkov. Nie sú síce určené prednostne na tento problém, no mnohokrát môže ísť aj o skrytú erektylnú poruchu, ktorá sa spočiatku prejavu práve poruchami ejakulácie.
Dajte si však pozor. Ak trpíte predčasnou ejakuláciou, tieto tabletky by všetko iba zhoršili. Pre pánov s týmto problémom sú na trhu špeciálne lieky. Hovoríme napríklad o Super P-Force, Cenforce, Super Vidalista alebo Dapoxetine.Muž v kaki bunde, bielom tričku a bielym klobúkom v ruke.jpg

Ak spozorujete pri ejakulácii krv, ide o úplne iný prípad. Tu vám tabletky na erekciu jednoznačne nepomôžu. Situáciu určite nepodceňujte a choďte k svojmu lekárovi. Prítomnosť krvi môže naznačovať preťaženie semenníkov. To ide o asi najmenší problém. Môže však signalizovať i vážnejšie problémy, ako napríklad cystu alebo problémy s prostatou.