Svadba, svadba, svadba… Svadobné vešiaky, svadobné šaty, popolnočné šaty, svadobné taniere, svadobné poháre, svadobné auto, svadobné lyžičky, svadobné darčeky pre hostí a mnoho iných vecí, ktoré sa týkajú svadobnej hostiny, obradu a podobne. Svadba je síce dosť dôležitým krokom v živote dvoch ľudí, ale pridávať kvôli tomu na cene rôznych výrobkov nie je správne.

svatba.jpg

Dva podobné výrobky = rôzna cena

Len za to, že jeden z nich je určený na svadbu a iný je určené len tak na niečo iné bez konkrétneho účelu. Je možné, že to je preto, že keď niečo je určené na nejaký konkrétny účel, tak sa tomu zvýši cena. To však neznamená, že sa na tento účel nedá často použiť aj niečo úplne iné. Napríklad také svadobné vešiaky si viete pohodlne a jednoducho vyrobiť aj samy doma. Niektoré veci sú pritom iba zbytočnosť, keď sa tak logicky nad tým zamyslíme.

nevěsta.jpg

Svadobné lyžičky? Je nám to naozaj treba? Nie je to len zbytočnosť, že tam máme naše mená? Musíme mať takéto personalizované veci na svadbe? Nestačia nám obyčajné lyžičky alebo vešiaky?

Veď existuje toľko vecí, čo nám pripomenú oveľa lepšie svadbu ako tie spomínané svadobné vešiaky, taniere, poháre… Hlavné je, aby sme na tej svadbe boli my dvaja a mali sa naozaj radi a brali sa z veľkolepej lásky. Nie sú dôležité všetky tie čačky mačky okolo toho, ale my dvaja. Láska všetkých spája a na blbostiach nezáleží. Veď kto už si len všimne, či ste jedli z normálneho taniera alebo ten tanier bol pokreslený vašimi menami a dátumom svadby? To isté sa týka lyžičiek.
Je pochopiteľné, že nevesty sa nevedia dočkať svojho veľkého dňa, ale niektoré veci treba brať s trochu väčšou rezervou a nepreháňať to. Je to potom viac na škodu ako na úžitok. Je treba sa nad tým poriadne zamyslieť, aby ste aj vy nenakúpili nejaké veci, ktoré vám potom doma budú len zaberať miesto a bude na ne zbytočne padať prach. Keď už niečo kúpite, tak nech to aspoň využijete viac krát.