1. Môže nám priniesť pokojný a stabilný život.
V praxi to znamená, že si vďaka nemu môžeme nájsť stabilné a dobre platené zamestnanie. Vzdelanie nám skrátka otvára brány dokorán a prináša možnosti, ktorých sa môžeme chytiť. Je už len na nás, ako naše poznatky a vedomosti využijeme a či ich sme schopní aplikovať i v praxi.

čtění.jpg

2. Vaše sny sa môžu stať realitou.
Ako malé deti túžime po tom, čo budeme v budúcnosti vykonávať. Niekto túži byť učiteľom, niekto lekárom, iný kaderníkom alebo pekárom, či dokonca predavačom, manažérom alebo smetiarom, hasičom či policajtom. Každé povolanie je pre náš svet dôležité a mali by sme si ho ceniť, pretože nebyť ani jedného z nich, dnes by sme sa mali ťažko. Vzdelanie nám ale môže uľahčiť cestu k tomuto snu.
3. Vedieť si zarobiť. Peniaze sú v živote dôležité, pretože bez nich by sme si nemohli kúpiť nič. Vďaka lepším, pevnejším a niekedy na získanie ťažším vedomostiam sa ale môžeme uplatniť i v lepšej platenej práci a vďaka nej si dopriať to, po čom naše srdce piští. Samozrejme, tu je dôležité brať do úvahy i fakt, že vedieť hospodáriť sa oplatí a na druhej strane, skromnosti nikdy nie je dosť. To je však na inú tému.

studium.jpg

4. Osamostatnenie sa. Opäť to súvisí s peniazmi a tie pramenia z práce. A tá zase z poznatkov a vedomostí. Každý mladý človek sa predsa len chce časom osamostatniť. A k tomu mu nepomôže nič iné len vzdelanie a práca.
5. Štúdium. Napríklad bakalárske, magisterské alebo inžinierské či doktorandské štúdium sa nezaobíde bez dobrého základu. Bez neho by sme si takéto štúdium dovoliť nemohli. A samozrejme, to nám opäť prináša lepšie a lepšie možnosti a otvára brány dokorán. Takže študujte a uvidíte, že sa vám to časom vráti! Pretože toto je jedna z vecí, do ktorých sa naozaj oplatí investovať bez strachu, že by ste časom o niečo mohli prísť. Pretože vedomosti, tie vám už nikdy nikto nevezme.