Aj vás už omrzela tá stereotypná jednofarebnosť vášho auta, ale nechcete žiadne okázalé nálepky, či nápisy? Poradíme vám ako si jednoducho skrášlite svojho štvor-kolesového tátoša podľa vlastného vkusu za pomoci jednofarebných samolepiacich fólií. Môžete sa vyhrať s interiérom auta, dodať šmrnc vašej palubovke, alebo oživiť farbu vášho laku z vonku, dať nový look vašim spätným zrkadlám, streche, či kapote.

auto

Nemusíte vymieňať celé časti za nové, ani dávať auto do lakovne aby vám ho prestriekali podľa vašich predstáv. Je to oveľa jednoduchšie. V obchodoch sú ľahko dostupné lepiace fólie prispôsobené do interiéru alebo exteriéru auta. Môžete si vybrať zo širokej ponuky rôznych farieb, vzorov, imitácií materiálov ako drevo, kov, či koža. Nájdete aj matné, semišové, lesklé, i zrkadlové. Stačí si vybrať.
Fólie si kúpite na internete, kde nájdete aj presný návod, aby ste vedeli ako na to. Nie je na tom nič zložité, časť ktorú idete obliepať treba mať čistú, takže budete potrebovať vodu, nejaký čistiaci prostriedok a ideálne aj alkohol. Najlepšie je, ak si pozriete podrobné návody v podobe videí na www.Youtube.com. Nájdete tu veľa inšpirácií aj návodov a trikov, ktoré vám pomôžu pri skrášľovaní vášho štvorkolesového tátoša.

veteráni

Pozor si dávajte ak ste sa rozhodli obliepať auto z vonku. Teraz sa bavíme o zmene farby celého, alebo takmer celého auta. Celková a trvalá zmena farby auta sa totiž musí nahlásiť a následne zapísať do technického preukazu. V opačnom prípade môžete mať problém prejsť na STK, pretože vám nebude sedieť reálny vzhľad s papiermi. Pokiaľ však viac ako 50 % vášho auta ostalo v pôvodnej farbe, nemusíte si s týmto zákonom vôbec lámať hlavu. Napríklad ak zmeníte iba farbu strechy, alebo iba kapoty, nie je v tom žiaden problém, pretože väčšina auta zostala vo farbe, ktorú máte zapísanú v technickom preukaze.