Napriek tomu, že naše zdravotníctvo a naša civilizácia už pokročila a je veľmi ďaleko vo svojich štúdiach a vedeckých výskumoch, jedna vec je stále veľmi zanedbávaná. A tým je váš zdravý spánok. Okrem toho, že je veľmi dôležité chodiť spávať v správnom čase a v správnom čase zasa vstávať a taktiež mať v izbe správnu dávku svetla a tmy, existuje ešte jeden veľmi zanedbávaný fakt. A tým je kvalita vášho posteľného matraca, ale najmä kvalita a tvar vášho vankúša

bolest

Trpí vaša krčná chrbtica

Správne položený a tvarovaný vankúš je základ vašej zdravej krčnej chrbtice. Toto nie len výmysel lekárov-ortopédov alebo komerčného biznisu. Práve naopak, v biznise sa o tom hovorí pomerne málo. Ortopedické pomôcky predsa len nie sú veľmi obľúbená komerčná téma. A to je zaujímavé, pretože práve táto oblasť by mohla byť veľmi lukratívna a je veľmi dôležitá.

posetl

Ortopedické vankúše

Väčšina ľudí aj v dnešnej dobe stále správa na klasických perových vankúšoch. Tieto vankúše však absolútne nedržia tvar. Hneď ako si ľahnete na vankúš, vytvorí sa diera, do ktorej vám spadne hlava a vaša krčná chrbtica zostane vykrivená. Keď už odmietate používať ortopedický vankúš, skúste si aspoň najväčšiu časť klasického vankúša nahrnúť pod krk. Pretože nestačí mať na vankúši položenú hlavu, ale veľmi dôležité je správne vytvarovaná hmota práve pod vaším krkom.

Tvar ortopedických vankúšov


Medicínsky overené tvary vankúšov majú najčastejšie konštrukciu dvojitej vlny. Je to práve z toho dôvodu, aby vyvýšená časť vankúšov podkladala práve vašu krčnú chrbticu. Čo je zaujímavé, vaša hlava klesne práve do tej spodnej časti vlnovky. Takže je dokonca dôležitejšie mať vankúšom podloženú krčnú chrbticu ako samotnú hlavu.
Pokiaľ vám teda záleží na zdravom spánku, ale hlavne na zdraví vašej chrbtice, nebojte vášmu doktorovi navrhnúť, či by vám nepredpísal túto ortopedickú pomôcku. A to aj vtedy, pokiaľ ešte necítite žiadne zdravotné problémy. Prevencia je najlepšia liečba.