Poštové služby prešli vývojom tak ako ostatné oblasti života, zmenil sa spôsob posielania, ale aj druhy a spôsoby balenia zásielok. Papierové škatule a obálky nahradil plast, materiál, ktorý zaručí vzduchotesnosť a odolnosť proti vlhkosti, nečistotám či mechanickému poškodeniu obsahu balíka. Odosielateľ sa tak na to, že zásielka sa k adresátovi dostane včas a nepoškodená, môže úplne spoľahnúť.

obálky 5

Možno práve teraz aj vy riešite dilemu, do akej obálky zabalíte dôležité dokumenty či darček v podobe menšieho textilného výrobku, ktorý potrebujete poslať v rámci republiky alebo na druhý koniec sveta. Nechcete však, aby sa k obsahu dostali nepovolaní ľudia a aby nepremokol alebo nebol mechanicky poškodený, čím by sa znehodnotil. Na tento účel sú na trhu plastove obalky v ponuke plastové obálky, ktoré všetky tieto podmienky spĺňajú. Obálky sú vyrobené z pevného a odolného plastu, vnútorná strana je čiernej farby, aby sa k možnému citlivému obsahu nedostali cudzí ľudia.

zásielka, balík, pošta

Formát obálok je vo veľkosti A4, vyrábajú v hrúbkach 50,60,70 a 90 mikrometrov, k dispozícii sú s uchom alebo bez ucha a aj balenia sú prispôsobené tomu, akou intenzitou obálky využívate, teda po 10, 50 a 100 kusoch. Manipulácia s týmito modernými obálkami a ich balenie si nevyžaduje nijaké zvláštne zručnosti, je to veľmi jednoduché a každý si s tým ľahko poradí. Už sa nemusíte zdržiavať zháňaním objemnej škatule vhodného rozmeru či iné druhy obalového materiálu, plastové obálky sú šikovnou voľbou pre každý druh zásielky. Hojne ich využívajú predajcovia textilu či výrobkov bežnej spotreby. No ani bežní spotrebitelia na ne nedajú dopustiť, pretože zásielky, ktoré do nich balíme, sú tam v bezpečí pred vlhkom, nečistotami a tiež zvedavými očami tých, pre ktorých nie je obsah určený.

Vnútroštátna, ale aj medzinárodná preprava balíkov a zásielok v týchto obálkach je tak bezpečná, obidve strany, teda odosielateľ aj adresát sa môžu spoľahnúť na to, že sa na určené miesto dostanú včas a v pôvodnom, nepoškodenom stave.