Kotvičník zemný pozná určite nejeden muž. Je považovaný za jeden najlepších prírodných prostriedkov na dodanie energie, zlepšenie potencie a tiež na riešenie problémov s mužskými pohlavným orgánmi.Možno si myslíte, že bylinky sú len placebo, ktoré vám nemôže pomôcť, takže ani naopak poškodiť. Skúste sa ale aspoň na chvíľku zamyslieť nad tým, že v minulosti ľudia nepoznali nič iné ako silu rastlín, no a aj dnes sa extrakty z nich používajú v množstve oficiálnych liečiv. Silu spomínanej rastliny som mal možnosť vyskúšať aj na vlastnej koži, no a môžem vám zodpovedne povedať, že s ním treba byť opatrný.

čaj

Ja osobne som po tejto rastlinke siahol kvôli jej schopnosti dodávať energiu. Chytil ma záchvat cvičenia, takže som si povedal, že mi môže len pomôcť. v tom čase sme na záhrade vykopávali základy, takže som si dal naozaj intenzívny tréning. Ráno pol hodina behu, sprcha, šup kopať základy a v pauzách som si urobil ešte niekoľko kľukov. Aj keď sa na obale od rastlinky písalo, že sa nemá konzumovať viac, ako dvakrát denne, ja som toto odporúčanie nepočúval. Veď je to predsa „iba“ rastlinka. Čaj som pil asi desaťkrát denne a samozrejme, že na jednu šálku mi boli dve lyžičky málo, tak som usypal radšej poriadne tri.
Moja priateľka, ktorá sa zberu a vplyvu byliniek venuje už dlho, ma celý čas upozorňovala, aby som to nepreháňal, že skončím zle. Jasné že som si nedal povedať a pokračoval som ďalej.

bylinky

Po troch dňoch tohto…. vlastne ani neviem, ako to mám dnes nazvať, povedzme „veľmi dobrého nápadu“, som sa ráno zobudil s triaškou, teplotou a myslel som, že ma odvezie sanitka. Z postele som nemohol vstať dva dni, po ktorých som sa rozhodol, že musím navštíviť svojho obvodného. Keď som sa pri návšteve lekára opýtal na môj milovaný kotvičník, doktor sa na mňa zadíval s úsmevom. Jeho veta znela: „Vy ste si mysleli, že sú to len bylinky však?“
Takže milí muži, ale samozrejme aj ženy, pretože táto bylinka nie je čisto mužská záležitosť, nepreháňajte to. A to platí aj pri všetkých ostatných bylinách.