1. Zameriavajte sa na minúty nie hodiny
Väčšina ľudí predvolene plánuje na hodiny a pol hodiny; veľmi úspešní ľudia vedia, že každý deň má 1 440 minút a nič viac než čas nie je cennejšie. Peniaze môžu byť utratené a znova zarobené, ale strávený čas nikdy nemôže byť vrátený. Ako legendárny olympijský gymnasta Shannon Miller raz povedal:,, Musíte zvládnuť svoje minúty, aby ste zvládli svoj život.“

oblek

2. Sústreďte sa na konkrétny cieľ
Ultra-produktívni ľudia vedia, čo ich najdôležitejšie úloha je a pracovať na tom jeden až dve hodiny každé ráno, bez prerušenia.
Aké úlohy budú mať najväčší vplyv na dosiahnutie vašich cieľov? Aký úspech vám prinesie práca? To je to, čomu by ste mali venovať každý deň.

3. Zoznam úloh vymeňte za pracovný kalendár
Odstráňte svoj zoznam úloh; namiesto toho naplánujte všetko v kalendári. Ukazuje sa, že len 41 percent položiek na zozname úloh sa niekedy urobí. Všetky tieto nedokončené veci vedú k stresu a nespavosti, čo v podstate znamená, že nedokončené úlohy zostanú vo vašej mysli, kým ich nedokončíte. Vysoko produktívni ľudia dávajú všetko do svojho kalendára a potom pracujú a fungujú podľa tohto kalendára.

4. Predvídajte do budúcna
Nie je možné dôverovať vášmu budúcemu ja. Je to preto, že sa časovo vyvíjame. Úspešní ľudia zistia, čo môžu urobiť teraz, aby sa ubezpečili, že ich budúce ja to zužitkuje. Lepšie je predvídať a prísť s riešením dnes, aby ste porazili svoje budúce lenivé ja.

5. Vyriešte si poštu v určený čas
Vysoko produktívni ľudia nekontrolujú svoj e-mail počas dňa. Neodpovedajú na každú vibráciu alebo pípnutie. Namiesto toho plánujú čas spracovať svoje e-maily rýchlo a efektívne. Pre niektorých je to len raz denne; pre ostatných je to ráno, poludnie a večer.

práce

6. Vyhýbajte sa schôdzkam a stretnutiam
Stretnutia sú notorickými zabijakmi času. Začnú neskoro, zahŕňajú nesprávnych ľudí, prechádzajú nepodstatnými témami a bežia dlho. Mali by ste sa vyhnúť stretnutiam, kedykoľvek budete môcť. Ak budete musieť zvolať schôdzku, ponechajte ju stručnú.