Po období plastov, ktoré sme používali na výrobu okien a dverí, sa do popredia záujmu architektov a stavbárov dostal hliník. Dnes neexistuje stavba, kde by tento materiál nemal zastúpenie, napríklad v podobe okien, zasklených stien, zábradlí alebo aj celých fasád budov. Jeho kvalitu ocenia ľudia aj po dlhých rokoch.

dvere, klučka

Hliníkové okná či dvere sú finančne nákladnejšie, ale počiatočná investícia sa vráti v dlhej životnosti a elegantnom dizajnovom prevedení, ktoré zostane zachované desaťročia bez nutnosti veľkého zásahu. Ošetrovanie hliníka spočíva len v utieraní prahu z jeho povrchu a preleštení špeciálnym prípravkom, určeným na tento materiál. Jeho variabilnosť sa dá pretaviť do zaujímavých a esteticky pôsobiacich prvkov, s ktorými každá stavba získa punc elegancie a luxusu.

Moderné stavby sa bez veľkých okien či presklených stien nezaobídu, takisto sa mnohé z nich vyznačujú fasádami z hliníkovej konštrukcie s prepracovaným architektonickým návrhom. V interiéroch sa hliníkové dvere so zasklením využívajú veľmi často, otvárajú nám priestory na nakupovanie, administratívne a kancelárske miestnosti, ale aj v moderných rodinných domoch či vilkách, kde si to interiér vyžaduje. Presklenie dodáva priestoru nový rozmer a dovoľuje vniesť dnu svetlo.

dvere

Presklené dvere v hliníkovom ráme alebo bez neho, takzvané bezrámové, si okrem základných častí ako je hliník a sklo vyžadujú aj iné nevyhnutné súčasti, ktoré sú zodpovedné za fungovanie dverí. Medzi ne patrí okrem iných aj závesTGH13SET lmmont.sk určený pre sklenené dvere s čapom a s krytom čapu. Vyrobený je z kombinácie hliníka a ocele, je vhodný pre sklo s hrúbkou 8 a 10 mm a maximálna dovolená šírka skla dverí je 950mm.

Všetky výrobky z hliníka sa dajú nakúpiť či objednať aj na internetových stránkach prostredníctvom predajcov, ktorí ich ponúkajú svojim zákazníkom.