Intímne zdravie je pre každého človeka veľmi dôležité a sme radi keď je všetko v poriadku. Bohužiaľ, najmä u žien sa veľmi často stáva, že sa vyskytnú problémy v intímnej oblasti, medzi ktoré patria najčastejšie mykózy spôsobené kvasinkami. Takáto infekcia sa prejavuje silným vaginálnym výtokom, ktorý je veľmi podobný tvarohu. Okrem toho, keď sa k tomu pridá aj silné pálenie v oblasti našich pohlavných orgánov, zdá sa nám, že nemôže byť nič horšie.

Mnoho žien sa veľmi hanbí ak sa u nich vyskytne toto ochorenie, no treba poznamenať, že 3 zo 4 žien majú s nimi skúsenosti. U niektorých žien ide čisto o jednorazovú infekciu, no stáva sa aj to, že sa kvasinky začnú opakovať. Čo robiť v takomto prípade, ak sa ich neviete zbaviť a stále ich dostávate?

Budding-yeast-cells

Výborným liekom na takéto infekcie sú probiotiká na mykózu. Ide o výživový doplnok, ktorého hlavná úloha je narovnať narušenú bakteriálnu rovnováhu. Práve tá spôsobuje mykózy a práve preto je najdôležitejšie začať ju liečiť hneď na začiatku. Tieto probiotiká obsahujú špeciálne laktobacily, ktoré sú okrem toho výborné na podporu trávenia, na liečenie tráviacich ťažkostí a množstvo ďalšieho. Existujú aj špeciálne probiotiká na podporu imunity, pamäte a kardiovaskulárneho systému. Naozaj ide o liek, ktorý by ste mali mať vždy pri sebe, mal by byť povinnou súčasťou domácej lekárničky a použiť ho ak sa objavia problémy alebo aj preventívne. Presne tak, tieto tablety sú vhodné aj ako prevencia a môže vás uchrániť pred problémami.

probioticsWeightGain-1091727706-770x533-1-650x428

Okrem toho, ak sa chcete zbaviť mykózy. Odporúča sa načas vyradiť cukor z jedálnička a obmedziť nosenie mokrých plaviek. Dajte konečne zbohom mykóze, ktorá vám tak dlho narúšala celkový pocit istoty a váš sexuálny život. Po pravidelnom užívaní probiotík sa už nemusíte hanbiť či cítiť sa neisto kvôli kvasinkám.