LED svetlá sú momentálne najpopulárnejším a pravdepodobne asi aj najviac predávaným druhom osvetlenia. To najmä preto, že tieto svetlá majú nespočetné množstvo výhod v porovnaní s inými druhmi žiaroviek. Medzi ich najväčšie výhody radíme hlavne ich obrovskú výdrž, veľmi dobrú silu svetla, dlhotrvácnu životnosť, možnosť umiestnenia takmer kdekoľvek, široké farebné variácie a odolnosť voči vplyvom z vonkajšieho prostredia.

LED pásy

K ďalším benefitom patrí ovládanie cez diaľkový ovládač či mobilnú aplikáciu, cez ktoré si viete nastaviť určité svetelné režimy. Voliť tak môžete z blikania, časovaču, pohybového senzoru, farebných prechodov a ďalších možností. Pod LED svetlá zaraďujeme pomerne široké portfólio produktov – LED žiarovky, LED pásy, LED lišty, LED panely, LED trubice, LED reflektory, LED moduly, stropné LED svetlá, LED svetlá na ulicu, podhľadové LED rámiky a iné. Pokiaľ chcete, aby vaše LED svetlá správne fungovali a boli dobre nainštalované, k ich používaniu budete potrebovať aj ostatné LEDprodukt doplnky.

LED ovládač

Medzi tieto ostatné doplnky, ktoré sa využívajú počas inštalácie alebo používania LED osvetlenia zaraďujeme niekoľko produktov. Ide napríklad o obojstranné lepiace pásky, ktoré slúžia na upevňovanie LED pásov na stenu alebo iné zvolené miesto. Okrem obojstranných lepiacich pások sem patrí aj klasická čierna izolačná páska. Ďalej nesmieme zabudnúť ani na rôzne druhy vypínačov, či už tých káblových alebo diaľkových. Niektoré druhy LED svetiel nefungujú na elektrickú energiu, ale na batérie, preto medzi doplnky radíme rovnako aj baterky. Iné druhy LED osvetlenia sa naopak zapájajú do elektrickej zásuvky pomocou klasických nabíjačiek, ku ktorým sa pripájajú cez USB káble. Doplnky a príslušenstvo ku konkrétnemu LED svetlu je individuálne, avšak v prípade potreby sa informujte na internete alebo v danej predajni o tom, čo presne k zvolenému svetlu potrebujete.