Pri zariaďovaní rôznych interiérov je jedným z tých najdôležitejších krokov výber dverí. Ak dokončujeme rodinné domy, tak výber dverí patrí takmer k tomu poslednému, čo v dome pred nasťahovaním nájomníkov riešime. Keďže je to už jedna z posledných vecí, budúci obyvatelia domu sú už značne unavení zo stavby domu, častokrát už chýbajú aj financie na kvalitnejšie produkty. A pritom dvere sú prvkom v interiéri domu, ktorý veľmi významne ovplyvňuje celkový dojem z obytnej časti. Takže k výberu dverí by sme určite mali pristupovať maximálne zodpovedne.

sklo v interiéri

Väčšina ľudí siahne po overenej klasike, ktorou sú drevené dvere. Nemusí ísť o skutočne drevené dvere, ale aspoň o ich kópie z rôznych lacnejších materiálov. Tieto v kombinácii s drobnými presklenými plochami potom tvoria základ dverí v dome či kancelárii. Mali by sme si však uvedomiť, že niekedy po inštalácii dverí sa v priestoroch, kde sa dvere nachádzajú akoby stratilo svetlo. Celkový dojem z vnútorných priestorov sa podstatne zmení a nedostatok svetla pôsobí na nájomníkov veľmi deprimujúco a stiesnene. Dá sa tomu sčasti predísť výberom drevených dverí, ktoré majú čo najväčšie sklenené plochy. No takéto dvere už nepôsobia príliš elegantne a štýlovo.

sklenené dvere

Takémuto nevhodnému pocitu úbytku svetla v priestoroch domu alebo kancelárskych priestoroch sa dá predísť použitím sklenených dverí. Tieto dvere neuberú na šírení svetla ani štipku, takže aj priestory bez okien pôsobia na ľudí sviežo a sú počas dňa plné slnečnej energie. V súčasnosti sú už na trhu sklenené dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/ v špičkovej kvalite, ktoré sú vyrábané z bezpečnostného tvrdeného skla hrúbky 8 mm. Samotné sklo môže byť vyhotovené v čírom alebo matnom pieskovanom prevedení. Veľmi obľúbené sú kombinácie týchto povrchových úprav, pričom vznikajú rôzne zaujímavé vzory. Takto si podľa vlastného návrhu môžete navrhnúť vlastné kombinácie, čím sa váš interiér stane skutočne jedinečným.