Večer nemôžete otvoriť okno, lebo vám nalietajú dnu komáre? Nemôžete sedieť vonku večer, pretože vás doštípu? Nemáte pokoj pri vode alebo vo vode? Už neviete ako sa proti nim brániť? Ani vás to už nebaví?
Najjednoduchšou a najúčinnejšou zbraňou je Elektrický strojček na komáre. Taký čo zapichnete do zástrčky a v izbe cítite celkom príjemnú vôňu uvoľňujúcu sa z neho.komár.jpg
Žiadne aplikácie, ktoré pištia mi nikdy nezaberali. Jedenie vitamínu B – nezaznamenala som nejaké zlepšenie. A na viac pokusov si ani nepamätám.
Plusy:

  • Jediná vec, ktorá je naozaj zaručená a zaberá. A to preváži všetky mínusy, ktoré sa za tým skrývajú. Nemusíte skúšať nič iné, pretože toto je naozaj zaručená klasika, ktorá nesklame. Treba ho však umiestniť rovno, ak je tam tá nádobka s tekutinou, aby vám to nevytieklo, pretože to môže byť horúce a nechcete sa popáliť. A ešte prídete aj o peniažky za to, že vám drahá tekutina stade vytečie.
  • Je dostupný v každom supermarkete, hypermarkete a často za super ceny, hlavne vtedy, keď nie je sezóna komárov. Tak si viete nakúpiť aj do zásoby, aby ste mali, keď sa vám náhodou poškodí alebo minie.

Mínusy:

  • Stále je to len elektrický strojček na komáre, do ktorého treba pravidelne kupovať náplne. Náplne v sezóne stoja dosť veľa, preto odporúčam si ich kúpiť dopredu. Často sa stane, že náplne do strojčeka stoja viac ako celý nový strojček aj s náplňou. Zvážte, či chcete vytvárať ďalší zbytočný odpad na našej zemi…

píchnutí komáru.jpg

  • Je to chémia, určite sa v strojčeku nič dobré neskrýva, keď to vyženie komáre. Otázne je, či to neškodí aj nám, keď to dýchame. Preto by som odporúčala to používať len naozaj vtedy, keď je to potrebné a nie každý večer.
  • Dávajte si pozor, kde ho dávate do zástrčky, pretože pri posteli to nie je najšťastnejšie riešenie. Ak ho náhodou v noci zakryjete paplónom, hrozí aj požiar. Predsa len ono sa to zohrieva v zástrčke a často cítime teplo, aj keď ho len vyťahujeme stade.