Kalábria, to je názov časti krajiny v Taliansku, ktorá vyzerá doslova ako vystrihnutá z pohľadnice. Nájdete tu mnohé nádherné zákutia, krásne dlhé pláže, teplé more a ešte niečo na viac.

Pláž plná turistov na severe Talianska v Kalábrii

Prečo sever?

Prečo sa oplatí navštíviť Kalábriu Happy Travel? Lebo je u nádherne. Predpokladajme však, že vám takáto odpoveď nebude stačiť. Poďme sa teda na túto časť Talianska pozrieť trošku bližšie. V nasledujúcich bodoch si, krok za krokom, povieme prečo je tento kút Talianska tak populárny.

  1. Kalábria je dostupná aj autom. Ak sa teda bojíte lietať či plaviť, toto mieste je ako stvorené práve pre vás.
  2. Severná časť Talianska, sa od nás nenachádza až tak ďaleko. V podstate sa táto vzdialenosť rovná vzdialenosti do Chorvátka, ktoré väčšina z nás vníma, že sa nachádza doslova za rohom.
  3. Nenachádzajú sa tu takmer žiadne priemyselné zóny, takže celú túto oblasť môžeme označiť za veľmi romantické miesto.

Priezračné more, pláž s bielym pieskom a zeleňou a modré nebo s bielymi oblakmi

  1. Nájdete tu mnohé plantáže citrusov a taktiež rozsiahle vinice. Tieto miesta sa naozaj absolútne nelíšia od obrázkov na pohľadniciach.
  2. Aj keď ide o severnú časť krajiny, nemusíte sa obávať žiadnych nižších teplôt. Turisti túto lokalitu vyhľadávajú práve kvôli teplému moru, ktoré je na kúpanie v hodné už naozaj skoro, konkrétne v priebehu mája. Svoju príjemnú teplotu si drží až do jesene.
  3. Určite ceníte aj ceny. V Kalábrii sú totiž nižšie, až takmer o tridsať percent. Je to z dôvodu, že nejde o veľmi bohatý kraj, takže sa tu na turistoch nesnažia až tak zarobiť.
  4. Pobrežie mora v Kalábrií, je o rozlohe takmer jedného kilometra. To pre dovolenkujúcich znamená množstvo priestoru a samozrejme aj súkromia.
  5. Ide o hornatú časť krajiny. Kontrast priezračného mora a množstva menších i väčších pohorí, je jednoducho neopakovateľným zážitkom, navyše tu nájdete mnohé príležitosti na zaujímavé túry a výlety do prírody.