Z hľadiska názorov ľudí, čo sa zaoberajú efektívnym financovaním do budúcna sa stretneme s radami, ktoré sa zhodujú hlavne v jednom bode. A tým je fakt, že vaše portfólio by ste mali diverzifikovať, konkrétne rozdeliť finančné investície na niekoľko častí, nevsadiť všetko iba na jednu kartu.
Ešte konkrétnejšie takáto rada väčšinou znamená, uložiť peniaze takisto do nejakej komodity. Teda premeniť peniaze ideálne na investičné zlato, ktoré má na rozdiel od klasických peňazí stálejšiu a perspektívnejšiu hodnotu. A to s ohľadom do budúcna.

tři placky

Dôvodom je fakt, že hodnota zlata nie je vo veľkej miere závislá od politického systému alebo režimu. Bude veľmi cenené aj v časoch možnej krízy, zatiaľ čo papierové peniaze budú na svojej hodnote strácať. Naopak zlato je a zostane likvidné všade vo svete. Bude o neho záujem a v prípade potreby https://www.eva.cz/oddeleni/kuchynske-potreby-a-nadobi/ ho efektívne speňažíte, resp. predáte. Obchoduje sa s ním 24/7.
Vlastníctvo fyzického zlata
V prípade investičného zlata sa najčastejšie skloňuje jeho fyzická podoba. Konkrétne zliatky, resp. zlaté tehličky a mince. Na ich kúpu sa pritom neviaže povinnosť priplatiť daň z pridanej hodnoty (DPH), avšak bežný záujemca ich dokáže kúpiť len cez renomovaného predajcu. NBS túto možnosť kúpy investičného zlata pre bežných zákazníkov neumožňuje.

zlaté placky

Zlaté zliatky predstavujú formu fyzického majetku, ktorá ale nemá podobu peňazí. Takýto majetok však disponuje stálou, v podstate nemennou a perspektívnou hodnotou. Z hľadiska istoty je to napríklad lepšia voľba, ako súčasný ošiaľ okolo kryptomien a Bitcoinu. Vieme, že ich hodnota stále rastie a zase rapídne klesá. To sa však nedá povedať o investičnom zlate, ktoré je uchovávateľom hodnoty.
Zlaté mince k investičným účelom neposkytuje ani Mincovna Kremnica. Opäť vravíme v prípade bežných záujemcov o riešení, akým je návšteva špecializovanej predajne www.slovenske-mince.sk a napríklad kúpe hodnotných mincí, čo majú pôvod v rakúskej centrálnej banke. Týmto spôsobom ich však dokážete kúpiť online alebo priamo v našom hlavnom meste, v Bratislave na Dunajskej ulici 68.