LED osvetlenie v kuchyni

Pôvodné žiarovky, stropné lampy a lustre veľmi pružne vystriedali nové technológie vo forme LED osvetlenia. Práve kuchyňa je dominantný priestor pre celú rodinu a inovatívne LED pásy vytvárajú v kuchynskom priestore dokonalú pohodu pre prípravu jedla, varenie ale aj stolovanie. Sú veľmi univerzálne a dajú sa využiť mnohými spôsobmi, čo znamená, že ich vieme umiestniť do kuchynských skriniek, rozžiariť kuchynské poličky ale aj veľmi funkčne a prakticky podsvietiť kuchynskú pracovnú dosku. LED osvetlenia a nákladov na nich sa neobávajte, prvotná investícia je vyššia, ale návratnosť je vysoká a ziskovosť takisto. LED pásy patria k formám ekonomicky aj ekologicky významným a osvetlenie kuchynskej linky je vďaka nim elegantné, náladové ale aj štýlové.

kitchen-89021_640

Správny výber LED pásika

Ak túžite po správnej svietivosti, nálade, jase, prechode farieb je nutný správny výber LED pásu. V ponuke nájdete viaceré možnosti – pamätajte si, že najdôležitejším parametrom výberu je veličina svetelný tok na meter, ktorá určuje akú svietivosť má daný pásik. Pre osvetlenie kuchynskej dosky sú vhodné pásiky s hodnotou svetelného toku na meter 930 – 1300lm/m, ktoré poskytnú želanú svietivosť. Ich príkon je zvyčajne v intervale 9,6 – 14 W/m.

Voľba farby – je možnosť voľby bielej farby v tóne studenej, neutrálnej a teplej bielej, v praxi si zákazníci volia neutrálnu bielu, najmenej žiadaná je teplá biela.

Ak predsa len túžite po intímnom alebo dizajnovom osvetlení v kuchyni, zvoľte si tzv. RGB pásy, ktoré majú možnosť farebných svetelných prechodov a umožňujú aj voľbu intenzity svetla.

LED pásy môžete ovládať diaľkovým ovládačom, alebo klasicky centrálnym vypínačom.

kitchen-1224845_640

Manipulácia s LED pásikmi

Strihanie, skaracovanie, prispôsobenie daným rozmerom je jednoduché a praktické – v pravidelne určenom mieste – každých 2,5, 5,0, 10,0 cm je určených na úpravu LED pásu, takže si LED pásy na Vaše rozmery jednoducho prispôsobíte a určite hravo zvládnete osvetlenie aj problematických rohov.

LED pásy potrebujú tepelnú ochranu proti prehrievaniu – hliníkové profily s koncovkami v priehľadnej, matnej alebo mliečnej farbe, ktoré sa jednoducho inštalujú a prispôsobujú, sú vhodným riešením. Sú zároveň aj vkusným a estetickým doplnkom a výrazne predlžujú životnosť vhodne zvolených LED pásov na osvetlenie kuchynskej plochy.

Záruka a certifikáty

Osvetlenie kuchynskej linky Vám ponúka výhodnú predĺženú až 5 ročnú záruku a všetky požadované certifikáty, ktoré dokumentujú kvalitu, bezpečnosť a spoľahlivosť ponúkaného sortimentu LED pásov.