Je ťažké predstaviť si, že medzi nami existujú ľudia, ktorým nikdy nebolo dopriate cítiť lásku. Dnes by sme ale nechceli hovoriť o tej, ktorá vzniká medzi dvoma ľuďmi, keď sa do seba zamilujú, ale o tej, ktorú nám dokážu dať iba rodičia. Už keď sa dieťa narodí, nutne potrebuje mať po svojom boku matku a otca. Avšak, nie každému malému bábätku je to dopriate. Niekedy sa totiž stane, že dieťa bolo nechcené. Nikto ho neplánoval a predsa prišlo na tento svet medzi nás.dievčatko s plyšovým levom.jpg No skutočne by sme to mali vnímať tak tragicky? Myslím si, že dieťa je dar, zázrak a šťastie a koniec koncov je to živý človiečik, ktorý sa sám od seba nerozhodol, že k nám príde. Za všetko sú zodpovední len jeho rodičia. A ak už k niečomu takému dôjde, mali by sa tomu postaviť čelom a nevzdávať sa. Všetci by sme si mali uvedomiť, že pre to dieťatko sme všetkým, čo na tomto svete má. Ak ho opustíme, určite si to nebudeme vedieť už nikdy odpustiť. Dajme tomu šancu a rozhodnime sa správne, aby sme jedného dňa nemuseli naše rozhodnutie ľutovať. Zabojujme a dieťatku dajme všetko, čo potrebuje.
Isteže, život sa po príchode nového člena do rodiny zmení. Ale je to naozaj taká zmena, ktorú sa rozhodneme odmietnuť a vzdáme sa jej? Môj názor je taký, že nech už sa deje čokoľvek, všetko sa dá zvládnuť, len je potrebné chcieť. Ak už sa to stalo, jednoducho to prijmite. Každá matka a aj každý jeden otec sa naučí ako sa o svoje dieťa postarať. Strach je tu na mieste, ale prečo by sme tieto obavy nemohli pretaviť do príjemnejších pocitov?otec drží bábätko.jpg
Na záver by som ešte chcela povedať, že by si každý jeden z nás mal uvedomiť, čo znamená, keď zistíte, že jedného dňa privediete na svet svojho potomka. Mali by sme si uvedomiť hlavne to, že nie každý z nás má takúto možnosť, pretože niekedy to skrátka nejde. Práve preto by sme si mali vážiť to, čo nám bolo dané zhora a nezahadzovať takú skvelú šancu akou je stať sa rodičom. Na svete predsa nemôže byť nič krajšie ako keď po prvýkrát dostanete možnosť držať svoje bábätko na rukách.