Alebo ako sa stať šialene slávnym natáčaním videí na internete

Felix Arvid Ulf Kjellberg, pre väčšinu azda lepšie známi akoPewDiePie, je popredný a populárny youtuber. A len pár týždňov dozadu dosiahol neuveriteľný počet odberateľov na svojom kanály – presnejšie 100 miliónov. Ako sa teda dostal až sem?
Felix sa narodil v druhom najväčšom meste Švédska Gӧterborg a približne o mesiac bude oslavovať svoje 30. narodeniny. Natáčaniu videí sa venuje už 9 rokov. V auguste tohto roku sa oženil so svojou dlhoročnou partnerkou, Marziou Bisognin.Youtube na smartfóne.jpg
Takisto ako väčšina ľudí ktorý sa pustia do niečoho nového, ani on nemal najľahšie začiatky. Rok 2010, kedy si tento Švéd založil účet na sieti Youtube, patril do obdobia kedy ešte YouTube nebol taký „veľký“ a povolanie youtuber v podstate ani neexistovalo. Kariéra v tomto smere nebola práve najistejšou voľbou.
Niektorých ľudí to však neodradilo, a medzi nich patril aj PewDiePie. V tom čase sa práve začínal vzostup komentovania videohier, a tak sa rozhodol zamerať na ten typ obsahu. Tvoril, pretože ho to bavilo, a považoval to za koníček, s ktorým však bude musieť časom prestať. K tomu takmer aj došlo, pretože jeho štúdium na vysokej škole ekonómie začínalo zaberať čoraz viac času a jeho videá si online svet priveľmi nevšímal. Nakoniec si ale uvedomil v čom má naozaj záľubu a po krátkej „prestávke“ sa vrátil k svojmu hobby, z ktorého sa stalo jeho životné dielo.
Pozornosť najprv zaujali jeho tzv. odberateľské špeciály, ktoré vychádzali pri príležitosti dosiahnutia určitého, zväčša zaokrúhleného, počtu nasledovateľov – najskôr to boli malé čísla, ako 20, 100, no potom prišlo 1000, 10 000 a po sérií videí komentovania hororovej hry Amnesia v roku 2012 sa toto číslo začalo rapídne zvyšovať na milióny.človek hrajúci počítačovú hru.jpg
Onedlho na to obsadil prvé miesto na YouTube s niekoľkými desať tisícami a udržal si ho dlhšie než ktokoľvek iný. Potom sa minulý rok objavila nahrávacia spoločnosť T-Series a až neprirodzene rýchlo dobehla známeho Švéda. Aby ho udržali na vrchole, jeho fanúšikovia robili možné aj nemožné, čo viedlo k obrovskému skoku v číslach a aj vďaka tomu má PewDiePie na konte tento 9-miestny úspech.
Od vtedy, čo jeho profesia youtubera je stabilná, podieľa sa aj na charitatívnej činnosti mnoho charít z ktorých najviac sa vyzbieralo pre charitu Save The Children –viac ako 1 000 000 dolárov. Ako sám povedal nikdy nečakal, že jeho videá sa stanú takými obľúbenými, o tom, že by mal niekoľko miliónov nasledovateľov, sa mu ani nesnívalo a je hlboko vďačný za všetku podporu a pomoc od svojich fanúšikov.