Pred tým, ako som si zadovážil svojho vlastného psa, som tieto zvieratá vnímal ako strážcov pozemku, ako také veľké živé plyšáky, ktoré s vami budú zdieľať posteľ alebo ako spoločníkov na prechádzky. Dnes už viem, že psy, dokážu toho oveľa viac. Užijete si s nimi kopec srandy, len treba vedieť ako. Prinášam vám niekoľko tipov na činnosti, ktoré si zamilujete vy aj váš pes.Dievča so psom.jpg

Psie športy sú aj pre vás
So svojim psom behám canicross a agility. Nechodíme na žiadne súťaže. Skôr ide o spoločné trávenie chvíľ, pri ktorých sa môj Adesko vybehá a ja schudnem a naberiem kondičku. Dokonalá kombinácie. Ak máte psa, určite s ním začnite športovať. Ako som si všimol, tak väčšina psích športov, dá poriadne zabrať aj vám, takže sa nebudete musieť trpiť s činkami v posilňovni.

Ako som si zamiloval aportovanie
Vždy som si myslel, že aportovanie môžu milovať len psy. Nie je to tak. Môžete si ho zamilovať aj vy. Neviem prečo, ale keď svojmu psovi hádžem loptičku, paličku alebo čokoľvek iné, nejako ma to napĺňa šťastím a radosťou. Aj pri tejto činnosti, si môžete poriadne zatrénovať.

Turistika vo dvojici
Mám síce svoju partnerku, no tá turistiku nenávidí. Ja ju však milujem, tak som do hôr chodil roky sám. Od kedy má svojho psa, turistické chodníčky už nemusím mapovať sám. So štvornohým kamarátom je aj tá najnáročnejšia túra, omnoho príjemnejšia.muž na prechádzke si psom.jpg

Keď nevládzete, tak budete vládať
Viete čo je, podľa mňa, na psoch najúžasnejšie? Budete ich milovať aj keď nechcete. Táto láska je tak mocná, že i keď budete od únavy padať z nôh, pri pohľade na vášho miláčika, mu nebudete schopní odoprieť prechádzku, jedlo alebo pol hodiny škrabkania po brušku. Pes je nepochybne tá najlepšia motivácia do života. Prídete domov a tam neporiadok ako v tanku. Čo urobíte? Musíte sa prekonať a poupratovať. Verte, že keď budete hľadieť na ten nevinný pohľad, i vy sami uveríte, že tú pohromu nespáchal váš pes. Sú to jednoducho tvory presvedčivé.