Pre letné mesiace sú okrem kúpačky, zmrzliny a dovoleniek typické tiež letné festivaly. A vieme, že ide o akciu, na ktorú sa predsa len hodí ísť trochu „nastajlovaný“, každopádne mať istý štýl a nepôsobiť ako najnudnejší či najpriemernejší ľudský tvor. Byť trochu „crazy“ v danom momente určite neuškodí, skôr naopak. Na festivale zbadáte skutočne rôzne outfity, avšak môžeme nájsť akýsi ten zlatý stred a z hľadiska imidžu na letný festival zvoliť viditeľne štýlové prvky, s akými by sme si však zachovali aj istú „normálnosť“ či usporiadanosť. Na pódiu hrá kapela, dav fanúšikovA keďže ide o festival pod holým nebom a teda nepríliš komfortné prostredie, mali by sme z hľadiska oblečenia hľadieť aj na túto stránku, respektíve na pohodlie. V neposlednom rade byť takisto pripravený na neželanú zmenu počasia.
Riflesú štýlovým a výstižným prvkom rôznych subkultúr, ale rovnako aj mainstreamu. Pokiaľ ide o zábavné hudobné podujatie, rozhodne nimi nič nepokazíte a zapadnete prakticky všade. Metalista, normálny kľudas, punker, úspešný frajer,.. rifle sú vhodným prvkom. Takisto sú vhodnejšie v prípade chladnejšieho počasia a rovnako ich oceníte večer, keď sa zotmí a prekvapí vás náhla zmena teploty. Poskytujú pomerne široký výber z hľadiska strihu, „vyšúchania“ alebo naopak usporiadanosti, no tiež farby.Ľudia idú na festival
Tričko je akýmsi symbolickým oblečením pre teplé mesiace a ešte viac pre letné festivaly. Navyše ide o pohodlný odev. A že nemáte po ruke „kapelové“ tričko či iný zaujímavý motív? Skvelou a z viacerých strán efektívnou voľbou je potlač, ktorá však nemusí prezentovať len kapelu či speváka, ale aj rôzne zaujímavé či vtipné nápisy, pričom túto možnosť poskytujú napríklad tričká s potlačou Tričko top.
Košeľaalebo nespoliehajte sa iba na tričko. Zapadne slnko a košeľa príde určite vhod, pritom pri správnym výbere môže ísť takisto o štýlový prvok, ktorý môže byť mimochodom typický takisto pre rôzne hudobné štýly ako napr. grunge (Nirvana).