Naše telo, náš chrám. Toto je len jedna z dogiem, podľa ktorých by sme mali žiť. Každá kultúra a každé náboženstvo bude mať iste tú svoju, no jedno majú spoločné. Hovoria, že sa máme starať o svoje telo a rovnako tak aj o svoju dušu. Ak by sme to chceli zhrnúť, schováme to všetko pod jedno moderné slovo – zdravý životný štýl. Máme pre vás zopár praktických a jednoduchých tipov ako žiť zdravší život.zelenina.jpg
1. Pite veľa vody pretože voda tvorí až 90% nášho tela. Rozpúšťajú sa v nej vitamíny, ale hlavne hydratuje všetky bunky. Pokožka sa vypne a vrásky trochu vyhladia. A na to všetko treba vodu. Ak máte problém s pitným režimom, stiahnite si aplikáciu, ktorá vám pripomenie, že sa máte napiť. Ideálne je piť minerálku a nie sladké vody, v ktorých sa nachádzajú tzv. prázdne kalórie. Ak predsa len máte chuť na niečo sladké, odšťavte si ovocie namiesto komerčného džúsu. Do väčšiny sa pridáva biely zabijak, rafinovaný cukor.
2. Na jedlo si urobte čas. Uvedomelé jedenie znamená, že pritom nebudete pozerať televízor ani čítať novinky na instagrame. Vnímajte váš žalúdok a predíďte tak prejedaniu sa. Skúste sa donútiť a jesť aspoň jeden šalát denne. A zeleninu. Ak nemáte radi zeleninu, skúste si ju udusiť alebo pripraviť na pare.
3. Zabudnite na vyprážanie. Miesto smaženia sa naučte pripravovať jedlo v rúre alebo dusiť či ho urobiť na pare.cukríky.jpg
4. Zmeňte svoje myšlienkové vzorce. Myslite pozitívne – a to platí aj o cvičení. Miesto rozmýšľania o tom ako sa vám nechce myslite na to, ako vám po cvičení bude fajn.
5. Počúvajte vaše telo. To, že niekomu vo vašom okolí sedí raw strava neznamená, že vášmu telu bude prospievať tiež. A to platí aj pri cvičení.
6. Vzdajte sa každodenných sladkostí a skúste ich nahradiť tými zdravými. Ak by vás predsa len „honila mlsná“, jedzte radšej horkú čokoládu s minimálne 70% obsahom kakaa.