Matrac na mieru Segum a klasický matrac z obchodu, sú úplne rovnaké. Nehovorím o cene alebo o rozmeroch, ale o tom, že v oboch prípadoch je dôležité, aby ste si vybrali kvalitné kúsky. Aj my sme pri kúpe matracu na mieru na tento detail tak trošku pozabudlo. No a to bola veľmi veľký chyba, pretože za trojnásobnú sumu, síce máme pekný a veľký matrac, ktorý sedí na našu posteľ s netradičnými rozmermi, no pohodlnom spánku sa hovoriť nedá.
Posteľ s bielym paplónom a bielymi vankúšmi

  1. Tvrdosť matraca

Ak by ste si vyberali matrac klasických rozmerov, určite by vás zaujímalo, či ide o tvrdý, alebo skôr o mäkký matrac. To isté riešte aj vtedy, ak si matrac necháte vyrobiť na mieru. Prvou podozrivou vecou je, ak sa vás daný výrobca dopredu na túto vec neopýta. Vtedy by som, na vašom mieste, zvažovala prehodnotiť danú firmu. Ani nás sa nikto nič neopýtal a my ako úplní laici, sme to ani neriešili. Dnes spíme na matraci, na ktorom by ste spať určite nechceli.

  1. Materiály

Výrobca môže matrace vyrábať len z určitých typov materiálov alebo má vo svojej ponuke len niektoré, konkrétne, materiály. Na to si dajte tiež veľmi veľký pozor. ak máte svoju konkrétnu predstavu, no daný výrobca nepoužíva práve tento typ materiálu, hľadajte ďalej.

  1. Detaily

To, či je na matraci odnímateľný poťah, z akého materiálu je vyrobený, koľko matrac váži a či sa dá zrolovať, alebo ho musíte prevážať rozložený, to všetko môžete vnímať ako detaily, no v skutočnosti ide o dosť vážne veci. Nezabudnite si preto dopredu rozmyslieť a zistiť aj takéto veci.Muž a žena raňajkujú na manželskej posteli v spálni

Venovala som sa v podstate tomu, ako vybrať dobrého výrobcu matracov. To je totiž základ. Môžete mať tie najlepšie predstavy a zaplatiť neskutočné peniaze, no ak si výrobca na výrobe vášho matracu nedá záležať, spokojní nebudete nikdy. Kvalitný spánok je pritom úzko spojený práve s kvalitou matracu. No a posledná vec, na ktorú by ste nemali zabudnúť je, že si poriadne skontrolujte rozmery matracu pred jeho zaplatením. Vyhnete sa tomu, že vám na vašej posteli nebude sedieť.