Nie je žiadnym tajomstvom, že pohyb a šport z nás robí lepších ľudí. Sme zdravší, máme lepšiu náladu, zlepšuje sa naša kondícia a celkovo sme v pohode. Je veľmi dôležité, aby sme to nezanedbali a aspoň pár minút denne venovali aj svojmu telu, keďže bolo pre pohyb stvorené. Športovať môžeme počas celého roka, či už je to na jar, leto, jeseň alebo dokonca sa môžeme hýbať aj v zime. Telo to vyslovene potrebuje a bez pohybu nedokáže fungovať normálne. A vzhľadom k tomu, že práve tieto dni máme leto, spoločne by sme sa mohli pozrieť na športy, ktoré sú práve počas týchto slnečných a teplých dní najvhodnejšie.turistika.jpg
Plávanie je ideálna forma športu, najmä keď je vonku pekne, slnko svieti a nám sa nič iné nechce, iba celý deň stráviť v chladnej vode. Môžeme si vybrať krytú plaváreň, ísť do aquaparku alebo navštíviť obyčajné kúpalisko. Všetky tieto možnosti sú pre naše telo prijateľné a dokonca pozitívne pôsobia aj na našu náladu.
Bicyklovanie sa tiež hodí k letu, avšak tu treba dávať pozor na to, aby sme sa dlhými cestami príliš nevyčerpali. Na začiatok si dávajme kratšie trasy, ktoré určite zvládneme a po čase môžeme kilometre pridávať. Nenaložme si toho viac, než zvládneme, pretože sa tým môžeme ohroziť. Na všetko treba ísť postupne a bicyklovanie nie je výnimkou.
Loptové hry sú ideálne pre tých, ktorí veľmi neobľubujú prvé dva spomenuté športy. K týmto hrám postačí lopta, skvelá partia a zábava je na svete. V športovaní totiž ide aj o to, aby nám to prinieslo radosť z pohybu.plavání.jpg
Turistika je veľmi vhodná pre ľudí, ktorí milujú obdivovať krásy prírody a objavovať nové miesta. Tu je takisto veľmi dôležité, aby sme si na začiatok nevyberali trasy, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť naše zdravie. Taktiež je vhodné, aby sme na nové miesta nechodili sami, ale vždy s niekým, pretože v prípade potreby sa budeme mať o koho oprieť. V partii sa predsa lepšie kráča a keď budeme viacerí, môžeme sa navzájom motivovať, aby sme zvládli aj ťažšie výstupy.