Nielen v odborných článkoch sa mnohokrát apeluje na dôležitosť proteínov na ľudský organizmus. Samozrejme tu treba zobrať do úvahy konkrétnu postavu jedinca. Nehovoriac o tom či sa jedná o muža alebo ženu. Snáď najväčší mýtus aký môže panovať v posilňovniach je že ženy by mali brať oveľa viac proteinových prípravkov pretože iba tak im narastú svaly ako chlapom. No tu vás asi sklameme. Pretože, to že tieto látky hrajú dôležitú úlohu pri budovaní svalstva je pravda. A je jedno či ste žena alebo muž. Preto by nemali chýbať vo vašom jedálničku pokiaľ aktívne trénujete. No samé o sebe toho veľa nezmôžu. A tak tvrdenie čím viac tým lepšie vám privodí tak akurát zdravotné problémy milé dámy.
Žena pri cvičení.jpg

V minulosti sa tradovalo že ak chcete mať svaly ako Arnold Schwarzenegger, tak proteinové prípravky sú základ. Čím viac tým lepšie. Preto sa im aj veľa žien vyhýbalo. Jednoducho si nechceli pokaziť svoju postavu nahromadením svalstva. No ale dámy, váš organizmus obsahuje oveľa menej testosterónu ako je tomu u chlapov a tak vám nič také ako prehnaná svalová hmota nehrozí. Ak by sa vás niekto snažil presvedčiť o opaku a tvrdil že tento proteinový prípravok je priamo určený pre vás milé ženy. Tak ho rovno pošlite k čertu. Pretože či mužské alebo ženské telo potrebuje rovnakú skladbu látok. Ako napríklad srvátka, bielkoviny, vitamín B6. No proste tu na pohlaví nezáleží, a je to iba reklamný trik ako z vás dostať peniaze za nič.
Žena pri cvičení jogy.jpg

Určite sa teraz pýtate koľko by ste mali teda proteinových nápojov za jeden deň vypiť. No aj na to existuje výpočet, nič sa nebojte. Podľa Amerického ústavu medicíny pripadá 0,8 gramov na 1 kilogram váhy osoby. V prepočte to znamená ak vážite 55 kilogramov tak potom to vychádza 44 gramov pri uvádzanej váhe.

Na záver len chceme dodať že dúfame že sme vám priniesli nové a užitočné informácie ktoré vám pomôžu pri dosahovaní vami požadovaných výsledkov. Či už sa venujete fitness alebo len sa snažíte udržať si krásnu a štíhlu postavu.