V živote to ale tak ľahko nefunguje. Naša myseľ i telo potrebujú svoj správny čas k aktivite aj relaxácii, k odpočinku i zastavenie sa. Napriek tomu sa snažíme všetko si tak nejako uľahčiť a to najlepšie bez práce. Stále si kladieme napríklad otázku: „Ako rýchlo schudnúť do plaviek?“ Krásu máme totiž spojenú predovšetkým so štíhlosťou. Ale kde sú vlastne hranice!

polévka

Každý človek je iný. Máme svoj rytmus, zažitú životnú dráhu a ak máme pocit, že by sme mali schudnúť, potom pôjde všetko aj svojim tempom.
Nemusíte sa hneď vzdávať všetkého jedla. Hladovaním si len ublížite. Len je potrebné zamyslieť sa nad skladbou vašej stravy a trochu ju upraviť. Občas si môžete dovoliť aj malý hriešok alebo jednoducho nahradíte úplne nezdravé potraviny niečím, čo ste ešte nevyskúšali. Nechajte sa prekvapiť novými chuťami!
Dáme vám pár tipov do začiatku!

vKakao „light“
Uvarte si zhruba 150 ml mlieka, v ktorom necháte rozpustiť jeden rad horkej čokolády. Mala by obsahovať aspoň 70% kakaa. Takýto balzam na dušu neublíži ani vašej postave.
vNebojte sa ostrého korenia
Thajské ženy nedajú dopustiť na pastu vyrobenú z ohnivých čili papričiek a cesnaku. Je v nich ukryté zdravie a zároveň aj štíhlosť. Spúšťajú totiž spaľovanie tukov ako na drôtiku.

ryby

vOklamte žalúdok
K tomu vám stačí veľmi jednoduchý trik. Pri každom pocite hladu najprv vypite pohár vody. Vďaka tomu zjete menšiu porciu jedla.
vNa maškrtenie mango
Toto lahodné a sladké ovocie dobre odvodňuje a zároveň vám dodá potrebné živiny.

vDoprajte si studenú polievku
Ideálnym variantom je gazpacho. Neobsahuje príliš kalórií a dokonale zasýti. Stačí len rozmixovať surové paradajky, papriku, uhorky, cesnak a ocot s trochou panenského olivového oleja.
vMorské ryby ako malý zázrak
Vďaka vysokému obsahu jódu naštartujete funkciu štítnej žľazy, ktorá vám pomôže spáliť viac kalórií.Navyše majú vysoký obsah priateľských bielkovín, ktoré vás neokradnú o svalovú hmotu.
Ako vidíte, ide to aj veľmi ľahko a bez zbytočného trápenia.