1. Udržiavajte ich pokryté
– nechtové maniačky vedia, že lenivosť sa nevypláca. Ak si hovoríte, že sa Vám nechce lakovať si nechty a dáte si pauzičku alebo že sú Vaše nechty na výrazný lak momentálne prikrátke, zanedbávate ich tým. Svoje nechty by ste vždy mali udržiavať chránené pred ďalším poškodením. Aj jedna vrstva základného laku ich ochráni a výrazne zníži riziko lámania nechtov, okrem toho sa Vaše nechty vplyvom vody a čistiacich prostriedkov, s ktorými denne prichádzate do styku, nevysušia.

lázně

2. Hydratujte ich
– suché nechty = zničené nechty. Tak, ako sa staráte po kúpeli o svoju pokožku, mali by ste sa starať aj o vlasy a nechty. Nemusíte zakaždým hneď siahať po najdrahšom kréme, doprajte im výživný krém na ruky a olej na nechtovú kožtičku a dajte si na chvíľu rukavice.

3. Pravidelne ich olejujte
– ak budete aplikovať do okolia nechtov olejček aspoň raz denne, bude koža okolo nechtov jemnejšia, vzhľadnejšia a ľahšie si poradíte s odstránením jej nadmerného množstva.

4. Chráňte ich pred vodou
– pitie dostatočného množstva vody má na telo pozitívny vplyv, avšak dlhodobé máčanie sa vo vode nie. Voda je pre nechty jednou z najničivejších tekutín. Ak si chcete dopriať dlhý kúpeľ, lezte do neho s poriadnou vrstvou kvalitného laku.

5. Nebráňte sa gélovým nechtom
– ak máte obavy, že dlhodobé nosenie gélových lakov je síce pohodlné, ale ničí Vaše nechty, sú neopodstatnené. Pokojne si zakúpte gély , pretože to, čo ich v skutočnosti ničí, je ich nešetrné odstraňovanie. Nechty nikdy nenechávajte oslabené a suché.

brýle

6. Zvoľte si rýchly a efektívny odlakovač
– akýkoľvek proces, ktorým odstraňujete zvyšky manikúry, vysušuje Vaše nechty. Utešovanie sa, že odlakovač bez acetónu je pre Vaše nechty lepší, nie je na mieste. Ak si prečítate jeho zloženie, aj tak tam nájdete nejakú formu acetónu, pretože je to jediný spoľahlivý spôsob ako sa laku zbavíte. Naopak, šetrnejšie je pre Vaše nechty použitie acetónu priamo, pretože čím sa laku zbavíte rýchlejšie, tým kratšie budú Vaše nechty v kontakte s rozpúšťadlom. Ak Vás napadlo si lak zrýpať, zabudnite na to. Je to skvelý spôsob ako si poškodiť nechty, dokonca aj natrvalo.

7. Buďte opatrní a nedrhnite nechty
– ďalším dôvodom prečo siahnuť priamo po acetóne je to, že drhnutím nechtu zapracovávate pigmenty do nechtu. Ľudia, ktorí sa sťažujú na nechty zafarbené škvrnami zo zvyškov, robia chybu v tomto kroku.

8. Priplaťte si za kvalitné kúry
– nemusí byť najlepšie to, čo je najdrahšie, ale podozrivo lacné prípravky Vám úžitok neprinesú, skôr naopak.

9. Zmeňte stravu
– vyžaduje si to doplnenie Vášho jedálnička najmä v doplnení stravy o vitamíny skupiny B. Rôzne kombinácie na Vás čakajú nielen v lekárňach, ale aj na pultoch tržnice, kupujte listovú zeleninu, orechy, zemiaky, celozrnné obilniny, strukoviny a huby.