Matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace, ktoré by vám vydržali funkčné počas celého vášho života, niečo také, bohužiaľ, neexistuje. Pýtate sa prečo? Aj ja som sa niekedy pýtal. Odpoveď je vlastne veľmi jednoduchí. Problémom nie je ani tak konštrukcia, teda, mám na mysli konštrukciu, ktorá sa nachádza vo vnútri matracov, ale ich povrchová úprava, teda látka a iné mäkké materiály, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každého matracu. Tieto materiály sa jednoducho jedného dňa opotrebujú, a to i vtedy, ak by ich vyrábala NASA. OK, uznávam, že ak by poťah na matrac alebo jeho mäkkú náplň vyrobila originál NASA, tak by vydržal asi niečo viac a dlhšie, no taktiež nie donekonečna.

Zdrobnenina drevenej postele s modrým matracom a vankúšom

Prečo vlastne rozoberám túto tému? Pretože som sa poučil na svojej chybe a myslím, že je dobré a pre mnohých z vás bude nápomocné, ak sa z nej poučíte i vy a nebudete musieť robiť rovnakí chyby.
asi takých dobrých dvanásť rokov dozadu som si kúpil pružinový matrac, výrobca garantoval strašne dlhú životnosť a ľudia v predajni ma ubezpečovali, že tento matrac po mne budú dediť ešte pravnúčatá mojich pravnúčat. Na matraci sa spalo dobre, pohodlne, a to aj po celých dvanástich rokoch. Znenazdajky, ale doslova z ničoho nič, som však začal mať dýchacie problémy. asi rok som behal po doktoroch a stovkách vyšetrení, až jeden pán doktor, za ktorým som musel precestovať polovicu našej krásnej republiky, mi povedal, že si mám vymeniť matrac. Len som mu opísal svoje symptómy a toto bol jeho okamžitý ortieľ. Viete čo? Skutočne. Keď som si vymenil matrac, moje dýchanie sa mi zlepšilo v priebehu dvoch týždňov.

Posteľ, na ktorej je šálka s kávou a ružové ruže

Zaujímavou časťou tejto skúsenosti je i to, že som matrac musel pred prevozom na smetisko rozpíliť na polovicu. To, ako som to urobil neriešte. Podstatné je, že to, čo som našiel v jeho vnútri sa slovami ani nedá opísať. Povedal by som o tom asi toľko, že na niečom takom sa skutočne nedá spať.