NHL je najprestížnejšou hokejovou ligou sveta a najprestížnejšie pôsobia aj platy, ktoré v nej súťažiaci poberajú. Tohto príjemného faktu sú si vedomí aj najlepší slovenskí hokejisti, ktorí v tejto kanadsko-americkej lige pôsobia. Ktorí zo slovenských hráčov sa tak môžu tešiť z najlepších platov? Samozrejme naše hokejové elity a v tomto článku si predstavíme ich lukratívne zmluvy.

staidon

Áno aj Slovensko si vyslúžilo lichotivý názov „hokejový národ“ a to predovšetkým od zlatého roku 2002, kedy sme celému hokejovému svetu vytreli zrak. Ale to je už predsa dávno, no nič to nemení na tom, že aj keď možno v menšom množstve, no stále naša krajina rodí ďalšie talenty a legendy zostávajú. Aj v roku 2019 ešte stále nájdeme v NHL známe a overené mená, ktoré budia v tejto lige rešpekt a daným hráčom tento rešpekt priniesol vysnívaný honorár. Na základe lukratívnych zmlúv, ktoré by im slovenská, ale ani iná európska liga zrejme nedopriala, tak niet divu, že naši najlepší odchovanci zostávajú „Amíkmi“ a Kanaďaňmi. Predstavme si tak najbohatšie slovenské hokejové esá pôsobiace v NHL a ich kontrakty.

Tomáš Tatar, ktorý sa preslávil predovšetkým v tíme Detroit Red Wings aktuálne podpísal zlatú zmluvu s tímom Montreal Canadiens, kde toto ľavé krídlo zarobí za sezónu až 5, 5 milióna dolárov. Tým pádom však na ňom bude ležať i vysoký tlak a neľahké očakávania.

dolar

Andrej Sekerasi v jeho vernom tíme Edmontom Oilers príde na podobné peniažky, za súčasnú sezónu si slovenský obranca zarobí rovnaký podiel a to 5, 5 milióna dolárov.
Zdeno Cháraje tak druhým najlepšie plateným slovenským obrancom a tretím najlepšie plateným slovenským hráčom s platom rovných 5 miliónov dolárov za sezónu 2018/2019. Zdá sa, že z pohľadu slovenských hokejistov sú tak v NHL cenení najmä naši obranci.

Marián Gáboríkje po Tomášovi Tatarovi konečne ďalšie vysoko hodnotené slovenské krídlo, o čom svedčí aj jeho podiel v tíme Ottawe Senators, ktorý si ho cení na 4, 575 miliónov dolárov.