Firma Google vo štvrtok oznámila, že vo svojej aplikácii Maps uvádza nové predpovede preplnenia tranzitu. Teraz môžete vedieť, ako bude váš autobus, vlak pravdepodobne pred odchodom na vašu dochádzku.
Spoločnosť zakladá tieto údaje na minulých jazdách. Firma sa niekoľko mesiacov pýta niektorých ľudí, ktorí používajú službu Google Maps, aby poskytli ďalšie podrobnosti o úrovni preplnenia svojich ciest. Po absolvovaní ciest dostali jazdci štyri možnosti:veľa prázdnych miest, niekoľko prázdnych miest, len stojacich miest alebo len stiesnené miesto na státie.

logo google.jpg

Firma teraz zhromaždila dostatok údajov, ktoré môžu začať ponúkať predpovede zákazníkom, ktorí používajú Maps na plánovanie svojej každodennej dochádzky. Nová funkcia je dostupná už dnes v 200 mestách po celom svete.
Napríklad, jazdec vlaku v Tokiu, ktorý cestuje zo Shibuya do Shinjuku, teraz môže vedieť, že linka Yamanote má zvyčajne „len stojacie miesta“ o 9:40 ráno. To môže alebo nemusí byť dosť informácií na zmenu vašich rozhodnutí o dochádzaní do práce, ale určite to pomôže vziať časť žihadla z toho, že vidí stanicu s extrémne preplneným vlakom. Ak sa niečo stane, ľudia sa teraz môžu informovane rozhodnúť o tom, či sa majú tlačiť alebo počkať ešte niekoľko minút, keď budete s väčšou pravdepodobnosťou sedieť.

známé logo google.jpg

Aplikácia okrem toho spustila aj živé dopravné oneskorenia pre busy v miestach, kde osoby, ktoré dochádzajú do práce, ktoré už nemajú informácie v reálnom čase priamo od miestnych prepravných agentúr. Teraz budete môcť zistiť, či bude váš bus meškať a ako dlho bude meškať. Budete tiež vedieť, kde presne sa zdržiavajú na mape, aby ste vedeli, čo môžete očakávať skôr, ako skočíte na vlak.
Tieto nové funkcie sú na vrchole radu aktualizácií produktov, ktoré v posledných mesiacoch zaviedla služba, vrátane doplnku Inkognito. Google má jednoznačne záujem o zachovanie svojej pozície medzi navigačnými doplnkami, najmä preto, ako dopravné služby ako Uber a Lyft, hrajú svoje hry, aby sa stali jednotnými kontaktnými miestami pre všetky druhy mestskej dopravy.