Na Slovensku sa čoraz viac začína rozvíjať cestovný ruch a prichádzajú ku nám aj zahraničný turisti. Je to najmä kvôli našej prírode. Prvenstvo v návštevnosti si držia Vysoké Tatry. Ale po celom Slovensku začali vyrastať atrakcie, ktoré lákajú ľudí do každého kraja. Novodobým trendom sú napríklad vyhliadky v Bachledovej doline či Bojniciach. Množstvo turistov u nás hľadá turistiku a tej na Slovensku rozhodne nie je málo. Krásnym miestom na Strednom Slovensku, ktoré nie je ešte úplne prepchané ľuďmi je Súľov. Známe je hlavne svojimi možnosťami využitia voľného času, ale vo výraznej miere ho preslávila aj naša známa speváčka a textárka Zuzana Smatanová. Tá vyrastala neďaleko tohto miesta a svoje detské časy strávené na týchto skalách zdokumentovala aj v televíznej reportáži.

krajina.jpg

Súľovské skaly Hlavným lákadlom pre záujemcov o turistiku a horolezcov sú Súľovské skaly. Po nich vedie náučný chodník z parkoviska, ktorý končí až pri zrúcanine hradu. Trasa je nenáročná a vhodná aj pre rodiny s deťmi. Na vrchole sa môžete tešiť na prekrásny výhľad na okolie. Cestou naspäť môžete použiť druhú trasu, ktorá miestami však využíva rebríky.

Zraková pyramída Zraková pyramída je drevená stavba, ktorá je preslávená na instagrame vďaka fotkám, ktoré v nej môžete zhotoviť. Na konci je priestor pre mobilný telefón a vy sa môžete odfotografovať s prekrásnym výhľadom v zaujímavej stavbe. Pyramída sa nachádza len kúsok nad dedinou a po chodníku ste za pár minút na mieste. Ľahký prístup má aj pre cyklistov a samozrejme nie je spoplatnená.

fialové květy.jpg

Koliba Málokto vie o kolibe, ktorá sa nachádza neďaleko tejto modernej stavby. Aj keď sa na ňu dostanete aj pešo, asfaltová cesta vedia priamo pred vchod. Tam si môžete objednať klasické bryndzové halušky či vyprážaný syr. Na neďalekej lúke sa môžete dokonca povoziť na koni.