Pojmy kryptomena a blockchain boli už na trhu mnohokrát vysvetľované a vďaka tomu verejnosti pomerne známe. V prípade aplikácie, ktorá prišla na trh s „mincami za pot“ a pohyb tela, teda Sweatcoin, je princíp digitálnej meny o čosi jednoduchší.

moda
 
Používateľ si zarobí jednoducho tým, že je aktívny. Pre zbieranie sweatcoins je potrebná aplikácia, ktorú si možno zdarma stiahnuť do smartphonu. Je k dispozícii verzia pre iOS aj Android. Jednoduchá registrácia stačí na to, aby mohol človek začať zarábať. Aplikáciu je potrebné nechať na telefóne zapnutú počas celej doby chôdze. Za 1000 krokov získate približne >1 sweatcoin (SWC).
 
Takto zarobenú menu potom možno použiť na nákup módnych a športových doplnkov, výživových programov, mesačného členstva u iných partnerských služieb. V ponuke sú e-knihy, hodinky, šperky, spodné prádlo, slnečné okuliare, štýlové značky vyrábajúce obaly na tablety a notebooky.  Svoje SWC môžete využiť aj pre dobrú vec, na „trhu“ Sweatcoin nájdete možnosť zasadiť strom a prispieť tak k obnove lesov.
 
Nevýhodou aplikácie je, že počíta len vaše kroky. Aktívni športovci, ktorí radi obmieňajú jednotlivé druhy pohybu budú sklamaní. Sweatcoin počíta len vaše kroky, digitálnu menu si nezarobíte pri behu, plávaní, lyžovaní ani bicyklovaní.
Navyše, niektorí používatelia majú pocit, že aplikácia má drastický vplyv na stav batérie, iní zaregistrovali len nepatrnú zmenu.

procházka
 
Pravdepodobne najvačším limitom je množstvo digitálních peňazí, ktoré dokážete zarobiť pri základnom členstve – ste obmedzení na 5 mincí za deň. Možnosť upgradu existuje a to výhodne. Platbu uskutočníte vo vašich zarobených sweatcoins. Členstvo Shaker vás vyjde na 5 SWC za mesiac a možnosť zárobku sa zvýši na 10 SWC za deň. Najvyššou úrovňou je Breaker, kde za 30 SWC mesačne zarobíte až do 20 SWC za jediný deň.