Pri zariaďovaní interiéru sa pravdepodobne snažíme docieliť, aby bol nielen esteticky prívetivý, štýlový, vkusný a možno moderný, ale takisto aby bol funkčný, respektíve disponoval praktickými vlastnosťami. To je možné dosiahnuť voľbou prevažne moderných prvkov, ktoré poskytujú zaujímavé vymoženosti začínajúc od rôznych detailov.
Konkrétnejšie sa môžeme zamerať napríklad na dvere, ich prevedenie, dizajn a v neposlednom rade ich štýl otvárania.
Pod dverami si môžeme predstaviť ich klasický štýl, napríklad variant z dreva, ktoré je rokmi overený a dodáva potrebnú spoľahlivosť. Pomerne pevná konštrukcia a krídlové otváranie.Červené dvere, kľučka
Ale svoju pozornosť môžeme koncentrovať takisto na sklenené posuvné dvere http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/, ktoré ponúkajú hneď niekoľko praktických, moderných a originálnych vlastností a vo viacerých smeroch sa evidentne líšia. A z viacerých smerov je táto odlišnosť skôr pozitívna, pričom jedno pomerne známe negatívum sa dá v poslednej dobe ľahko vyvrátiť.
Začnime ale tými pozitívami, kedy už na prvý pohľad vieme, že k týmto stránkam sa radí estetika a ich celkový vizuálny prejav, ktorý je prakticky nenahraditeľný.
· Vidíme veľký kus elegancie, istého luxusu ale tiež modernosti. V tomto smere môže stačiť prevedenie dverí z originálneho číreho skla, ale takisto je tu možnosť farebného skla, pieskovania či napríklad grafickej potlače.
Tieto vizuálne vlastnosti skla sa však vo veľkej stránke podpisujú takisto pod praktické vlastnosti.Pootvorené dvere, svetlo vniká do tmy
· K tým môžeme priradiť priepustnosť svetla a jeho voľné šírenie interiérom či optické zväčšovanie priestorov, kedy je celkový efekt viac než uspokojivý a nemusí riešiť mnohé detaily.
K funkčným stránkam priraďme už zmienené veľmi šikovné a tiché otváranie, hlavne ak zvolíme posuvný variant.
A nakoniec prišiel čas na odvrátenie možných obáv z labilnosti týchto dverí a skleneného prevedenia celkovo.
· Tieto prvky v podobe dverí alebo napríklad sklenených stien sa vyrábajú z kaleného (tvrdeného) skla, ktoré je určené k pravidelnej bezpečnej prevádzke. Oproti bežnému sklu je až niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom.