Ak na sebe muži v pokročilom, ale kľudne i mladšom veku spozorujú isté príznaky poruchy erekcie, a to v pravidelnejších intervaloch, je to istý problém. Avšak tento problém môže mať efektívne riešenie a ponúka veľa účinných zbraní, minimálne z hľadiska prevencie. Známa modrá pilulka, prípadne náhrada viagry pritom nemusí byť jediným funkčným riešením, v nejednom prípade je určite výhodou pokúsiť sa eliminovať príčiny zavedením zdravšieho životného štýlu a snahou odbúrať možné faktory.

Muž, fit, v kondícii, svaly

Je všeobecne známe, že erektilná dysfunkcia či porucha erekcie je témou, ktorá sa dotýka skôr ročníkov okolo 50 a vyššie, ale určite by nebolo pravdivé tvrdiť, že tieto problémy sa nevyskytujú v pomerne prekvapivom množstve takisto u ročníkov mladších, dokonca aj tých okolo 30-ky. A prakticky každý z nás sa môže radiť k ďalším objektom. Ak nie zrovna zajtra, možno o pár rokov.

Ako už totiž bolo načrtnuté vyššie, faktorom týchto porúch môže byť v silnom merítku práve dlhodobé zavedenie nezdravého životného štýlu, či už vravíme o pravidelnom fajčení, pití alkoholu, nepravidelnom spánku, nočnom živote, sedavom štýle, ignorovaní pohybu na čerstvom vzduchu či vyhýbaní sa akýmkoľvek športovým aktivitám (aj tým individuálnym ako cyklistika, turistika, plávanie, beh).
putá, sex symbol, erotické pomôcky

· Takisto je vhodné kontrolovať, ako sa vlastne stravujeme, respektíve či je táto strava efektívna a bohatá na potrebné minerály i vitamíny, alebo sa naopak len zbytočne zaťažujeme mastnými a presladenými pokrmami chudobnými na doporučené látky.

· Ale faktorom môže byť takisto dlhodobé užívanie niektorých návykových liekov, prípadne drog.

· V neposlednom rade je častým faktorom takisto pravidelný stres a následná porucha erekcie následkom nevyrovnanej psychicky či neschopnosti sa plnohodnotne koncentrovať.

Dôležitým ukazovateľom je v nejednom prípade práve životospráva a náš životný štýl. Nielen z hľadiska erektilnej dysfunkcie ako takej, ale tiež ďalších zdravotných ťažkostí, ktoré s dysfunkciou prudko súvisia. A to napríklad cukrovka, problémy so srdcom a cievami či zvýšený krvný tlak.