· Viac ako milión ľudí ktorý používajú Android smartfóne si stiahli aplikáciu WhatsApp. Námestie komunikačnej aplikácie si stiahli nekonečnú dávku reklám. Falošná aplikácia vyzerala ako skutočná len jedným či sa odlišovala bolo medzera medzi v názve vývojárskej spoločnosti. Táto falošná aplikácia mala slúžiť na vyťaženie peňazí z reklám ktoré aplikácia pretackávala.
aplikace WhatsApp

v V prípade WhatsApp nepôjde len o jeden prípad. Existujú aj ďalšie aplikácie s rovnakým názvom. Tvorcovia falošnej aplikácie pozmenia len názov. Môže ísť o WhatsApp čiarkou , hviezdičkou alebo medzerou. Všetky tieto falošné aplikácie majú hodnotenie štyri hviezdičky z piatych. Aj keď išlo len o zisk z reklamy, hackeri môžu podobný princíp urobiť aj pri osobných údajov či osobných financií.

logo WA
v
Toto nie je len prvý prípad falošnej aplikácie. Na Google Play existuje nekonečne množstvo aplikácie ktoré sú falošné, odkopírované a môžu vás okradnúť o osobné údaje, peniaze z ale aj môžu dostať vírus do Vášho zariadenia. Preto použité niekoľko rád ktoré Vám pomôžu nájsť pravú originálnu aplikáciu.

1. Pozrite si názov aplikácie. Všimnite si či sa v názve nenachádzajú bodky, čiarku a medzere. Všimnite si aj aj názov vývojárskej spoločnosti.

2. Čítajte si komentáre od ostatných používateľov. Určite sa tam nájde komentár ktorý hovorí o falošnej aplikácii, či samotného používania.

3. Aj hodnotenie je na niečo dobré. Sledujte aj hodnotenia aplikácie od používateľov. Čím menej hviezdičiek tým je aplikácia odkopírované alebo nemá funkčnosť ktorý preferuje.

4. Napíšte aj vy komentár. Ak si všimnete že ide o falošnú aplikácii, napíšte komentár. Informujte tak aj ostatných používateľov že ide o falošnú aplikáciu v ktorej sa vyskytujú reklamy alebo ukradnutie osobných údajov.

5. Falošnú aplikáciu ihneď odstráňte a dobre si prekontrolujte či nemáte vírusy. Miki.