Občas sa v živote dostaneme do situácií, kedy si plne uvedomíme, že je navyše spraviť radikálnu zmenu. Niekedy si však takúto vec možno ani neuvedomujeme, alebo si ju uvedomujeme, avšak niečo nám bráni v tom, aby sme tento začarovaný kruh nadobro opustili a oslobodili sa. V intímnych vzťahoch je to komplikovanejšie, navyše, ak svojho partnera stále milujete, kedy je však skutočne najvyšší čas dať mu zbohom?

schůzka

  • Klame vám –klamstvo má krátke nohy, toto porekadlo je veľmi zmysluplné a pravdivé. Stáva sa, že ak máme v živote dočinenia s klamárom, nie je to iba náhoda. Takýto človek bude pravdepodobne klamať na dennom poriadku. A čo robiť s takýmto človekom? Samozrejme, utekajme rýchlo preč. Ak vám váš partner klame, spraví to pravdepodobne aj nabudúce, potom zase a napokon znova. Navyše, ak ste si všimli, že vám k lame aj v maličkostiach, môže ísť o patologického klamára a vtedy už nečakajte ani najmenšiu nádej. Ďalšia, veľmi podstatná vec, ktorú je potreba si uvedomiť je, že ak vám klame v maličkostiach, čo všetko, dôležité vám mohol ešte zatajiť?
  • Nerozpráva sa s vami –komunikácia je dôležitá. Pre ženy, pre priateľstvo, pre každý vzťah, najmä pre ten milostný. Pokiaľ s vami váš partner nevie komunikovať, hanbí sa, bojí alebo čokoľvek iné, buď sa to čím skôr naučte, alebo mu dajte zbohom. Ak ste spolu už dlhú dobu a aj napriek tomu sa neviete spolu normálne porozprávať, zamyslite sa: Má takýto vzťah zmysel?

pár

  • Nepočúva –všimli ste si, že mu niečo rozprávate a on iba prikyvuje s tupým výrazom? Alebo dokonca, ani o to a neusiluje? Ak ste narazili na takéhoto partnera položte si otázku: Prečo vlastne spolu ste, ak nie je ani schopný si vás vypočuť. Mal by mať predsa radosť, že sa mu zverujete a radi sa s ním rozprávate. Ak sa to stane raz za čas o nič nejde, ale ak to váš „milý“ robí na dennej báze, mali by ste váš vzťah prehodnotiť, alebo sa s vašou polovičkou o tom aspoň porozprávať a pokúsiť sa o nápravu.