Športové mikiny panské Bigstarjeans sa dajú využiť nielen pri športovej aktivite, ako sa na prvý pohľad môže zdať keďže nám to na evokuje ich názov. Sú vhodné aj na bežne nosenie. Športové mikiny môžu byť napríklad na zips. Sú veľmi praktické, pretože sa dajú kedykoľvek jednoducho vyzliecť, ale aj rozopnúť v prípade, že vám bude teplo. Existuje však aj kombinácia mikiny so zipsom a kapucňou.

Šport

Ďalej sú takéto mikiny v prevedení cez hlavu. Väčšinou bývajú s kapucňou a s tzv. klokaním vreckom. Existujú aj športové mikiny na gombíky, ale tie nie sú až tak často využívané. V dnešnej dobe sú mikiny športového typu k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach. Dokonca sú aj také, ktoré kombinujú viac farieb naraz. No pri športe je obľúbené si zvoliť mikinu s jednofarebným prevedením. Obľúbenou farbou je čierna možno aj, preto, že sa nešpiní tak často, ako je to u svetlejších odtieňoch, ktoré sa zvyknú dosť často pošpiniť. Športovci pri rôznych športoch a športových akciách majú často rovnaké mikiny s logom a farbou svojho klubu respektíve štátu. Je to kvôli tomu, aby boli jednak lepšie identifikovateľní, ale aj pre marketing a reklamu. Okrem loga klubu býva na takýchto mikinách zobrazené aj logo sponzora respektíve značky.

Šport

Môže byť umiestnené v strede mikiny alebo na pravom či ľavom vrchnom kraji. Niektoré športové mikiny zvyknú mať aj rôzne vrecká. Najlepšie sú asi vrecka na zapínanie so zipsom. Sú veľmi praktické keďže si môžete vrecká zapnúť a predmety, ktoré si tam odložíte vám už nevypadnú. Okrem zipsu môžu byť vrecka aj na gombík či na suchý zips alebo aj bez zapínania. Niektoré mikiny zvyknú mať, aj nejakú tematickú potlač. Potlač môže byť na prednej strane čo je najčastejším miestom, ale môže sa nachádzať aj na tej zadnej. Mikiny majú ľahký a pohodlný materiál, ktorý sa príjemné nosí. Najčastejšie to býva 100% bavlna.