Posuvné dvere sú veľmi populárnym riešením, a to ako do interiéru, tak i do exteriéru. Niektorí ľudia však o týchto produktoch počuli svoje, a preto i napriek tomu, že sa im po estetickej stránke páčia, i naďalej používajú dvere klasické. Uveďme si veci na pravú mieru. Na svete síce nie je nič dokonalé, no v prípade posuvných dverí, poznáme naozaj málo negatív. Ak už aj k nejakým problémom dôjde, väčšinou za nimi stojí neodborná montáž alebo použitie nekvalitných produktov.

Obývacia miestnosť s veľkými presklenými dverami a veľkými oknami

Fáma číslo jeden – posuvné dvere netesnia

Prvá vec, ktorú ľudia zvyknú riešiť je to, že posuvnú dvere nedostatočne tesnia. Na prvý pohľad sa to takto môže javiť, no v skutočnosti ide naozaj len o fámu. Kvalitne namontované posuvné dvere tesnia úplne rovnako ako tie klasické. Váš domov spoľahlivo ochránia pre prievanom, únikom tepla, „vnikaním chladu a aj proti zvukom z ulice. Základom je hlavne to, aby boli pri ich montáži dodržané všetky postupy naozaj správne. O tom, ako dobre budú vaše posuvné dvere tesniť, rozhoduje najmä kvalitný posuvný systém, ktorý použijete na ich upevnenie.

Fáma číslo dva – montáž posuvných dverí je náročná

Každá prestavba bez práce nepôjde. To samozrejme platí aj pri posuvných dverách. Tie staré musíte vybrať, následne je potrebnú upraviť stavebný otvor a nakoniec osadiť nové dvere. Toto by ste ale museli absolvovať pri akejkoľvek výmene dverí. Navyše ak pri montáži využijete posuvné systémy Terno LMmont, práce nezaberú viac ako pol dňa. Ešte rýchlejším riešením je použitie závesných posuvných systémov, ktoré iba pripevníte na stenu a stavebný otvor nemusíte nijako upravovať.

Žena sedí v tureckom sede pred sklenenými posuvnými dvermi

Fáma číslo tri – sú drahšie ako obyčajné dvere

Posuvné dvere nie sú naozaj drahšie ako akékoľvek iné dvere. O rozdieloch v cenách rozhoduje kvalita, konkrétny výrobca a predajca a samozrejme i použité materiály.